Eaton DILM150-22 Contactor
Eaton DILM150-22 Contactor
Stock: 1
Gear Icon Product description and type information
  • Eaton
  • DILM150-22(RAC240)
  • Contactor
  • Cat. Nr.: XTCE150G22B
  • 150A
  • 3~Phase
  • 400V AC 75kW
  • 190-240V 50/60Hz
  • Auxiliary connection block
  • DL M150-XHI22
SKU:CC-03-01-01-6152427217272
12 Months Warranty
Order Today = Shipped Today
Place your order before 16:00 CET and we’ll ship it the same day for fast and reliable delivery.
Over 15.000 Satisfied Customers
Delivery & Returns
2. Returns, email or call for your RMA number, without RMA number we can not provide a Refund.
Why buy from us
How we stand out:
1. We are a 100% Dutch company with a warehouse in The Netherlands.