Kinco SMC60S-0040-30MAK-5DSU AC Servo Motor
庫存:1
Gear Icon Product description and type information
Brand: Kinco
Model: SMC60S-0040-30MAK-5DSU
Type: AC Servo Motor
Part Number: SMC60S-0040-30MAK-5DSU
Technical Specs:
- Servo Motor Type: AC servo motor, low-voltage series
- Rated Power: 400 W
- Rated Torque: 1.27 Nm
- Rated Speed: 3000 rpm
- Maximum Torque: 3.81 Nm
- Maximum Speed: 4000 rpm
- Moment of Inertia: 0.25 kg·cm²
- Voltage: 48 V DC
- Rated Current: 10.6 A
- Insulation Class: F
- Protection Rating: IP65
- Ambient Temperature Range: 0°C to 40°C
- Additional Features:
  - Compact and lightweight design for easy integration
  - Low cogging torque for smooth operation
  - High overload capacity (300% for 1 second)
  - Modular compatibility for Kinco servo systems
- Certifications: CE, RoHS compliant
Dimensions:
- Motor Flange Size: 60 mm x 60 mm
- Motor Length: 134 mm
- Shaft: With key (5DSU), diameter 15 mm
Weight: Approximately 1.4 kg
Country of Origin: China
HS Code: 8501.52
SKU:01-CA-12-03-02-6152428063069
12 個月保固
今天下單 = 今天出貨
請於中歐時間16:00前下單,我們將於當日發貨,確保快速且可靠的送達。
超過15,000名滿意的顧客
配送與退貨
為什麼選擇從我們這裡購買
我們的優勢:
1. 我們是一家100%荷蘭公司,倉庫位於荷蘭。