nVent ERIFLEX 569252 Single Pole Distribution Block UD-400112AL
Наличност: 12
Не можа да се зареди наличността за вземане
Product description and type information
Part Number: 569252
Alternate Part Number: UD-400112AL
UPC: 782856687580
Type: Single Pole Distribution Block
Max Current Rating (IEC): 400 A
Max Current Rating (UL): 335 A
Max Working Voltage (UL): 1000 VAC/DC
Max Working Voltage (IEC): 1000 VAC/1500 VDC
Short Circuit Current: 10 kA
Line Side Connections: 1 cables
Line Side Wire Size: 35 to 95 mm² compact stranded, 8 to 3/0 AWG
Load Side Connections: 12 cables
Load Side Wire Size: 2.5 to 10 mm² compact stranded, 2.5 to 10 mm² ferrule stranded, 14 to 6 AWG
Conductor Material: Copper or Aluminum (tinned aluminum block)
Housing Material: Thermoplastic, Halogen-Free
Protection Class: IP20 (finger-safe)
Dimensions: 96 x 56 x 50 mm (3.79 x 2.20 x 1.99 in)
Weight: Approx. 220 Gram
Mounting: DIN rail or panel mount with screws
Certifications: CE, UL (CSA C22.2 No. 158), IEC 60947-7-1, EN 45545 HL3/R23
Applications: Power distribution in industrial automation, solar applications, HVAC, control panels
Accessories: Compatible with nVent ERIFLEX jumpers, DIN rail adapters
Артикулен номер:AC-01-06-04-6152427471469
12 месеца гаранция
Поръчай днес = Изпратено днес
Поръчай днес = Изпратено днес
Направете поръчката си преди 16:00 CET и ние ще я изпратим същия ден за бърза и надеждна доставка.
Над 15.000 доволни клиенти
Над 15.000 доволни клиенти
Доставка и връщане
Доставка и връщане
Защо да купувате от нас
Защо да купувате от нас
Как се отличаваме:
1. Ние сме 100% холандска компания с склад в Нидерландия.