Telemecanique ATS46D47N Altistart 46 blød starter
Lager: 1
Gear Icon Product description and type information
Mærke: Telemecanique (Schneider Electric)
Model: Altistart 46
Type: Blødstarter
Delnummer: ATS46D47N
Tekniske specifikationer:
- Effekt: 22 kW (30 HK) ved 400 V AC
- Nominel driftsstrøm: 47 A
- Nominel spænding: 220 til 460 V AC - 1 fase
- Frekvens: 50/60 Hz
- Stop/Start - 20mA/24V DC
- Startmetode: Momentstyring, strømbegrænsning, spændingsrampe
- Startmoment: Op til 150% af nominel moment
- Stopmetode: Blødt stop, frihjulsstop, bremserampe
- Hjælperelæer: 2 programmerbare (1 NO + 1 NC)
- Analog indgang: 1 (0-10 V eller 4-20 mA)
- Digitale indgange: 5
- Digitale udgange: 2
- Kommunikation: Modbus RTU
- Kapslingsklasse: IP20
- Driftstemperatur: -10°C til +40°C
- Opbevaringstemperatur: -40°C til +65°C
- Kortslutningskapacitet: 5KA
* Skade på nederste kabinet - Se billede
- Dimensioner: 330 x 240 x 180 mm
- Vægt: 6,8 kg
Oprindelsesland: Frankrig
HS-kode: 8504.40
SKU:CE-03-07-03-6152428185129
12 Måneder Garanti
Bestil i dag = Afsendt i dag
Afgiv din ordre inden kl. 16:00 CET, og vi sender den samme dag for hurtig og pålidelig levering.
Over 15.000 tilfredse kunder
Levering & Returneringer
Hvorfor købe fra os
Hvordan vi skiller os ud:
1. Vi er et 100% hollandsk firma med et lager i Holland.