Dongzheng Electric 28JXB20K51G/28ZY38-1250 Servo Motor
Lager: 7
Gear Icon Product description and type information
Mærke: Dongzheng Electric (Zhejiang Dongzheng Motor Co., Ltd.)
Model: 28JXB20K51G/28ZY38-1250
Type: DC Planetarisk Gearmotor
Delnummer: 202111
Tekniske specifikationer:
- Motortype: DC permanent magnet (PM) motor med planetary Gearbox
- Basismotormodel: 28ZY38-1250
- Gearbox-model: 28JXB20K51G
- Spænding: 12 V DC
- Hastighed (motor): 3450 rpm
- Reduktionsforhold: 1:51
- Antal trin: 28JXB20K understøtter 1 til 5 trin
- Nominelt drejningsmoment (Gearbox): Op til 2,0 Nm
- Udgangshastighed (gearet): 24,5 rpm
- Effektivitet: 90%
- Rotationsretning: Vendbar (CW/CCW)
- Isoleringsklasse: F
- Beskyttelsesklasse: IP54
- Omgivelsestemperaturområde: -10°C til 60°C
- Effekt/strøm: 2,48 W / 0,9 A
- Yderligere funktioner:
  - Kompakt design med 28 mm diameter til pladsbegrænsede anvendelser
  - Højt drejningsmoment med planetary gearing
  - Lav støj og vibrationsdrift
- Certificeringer: CE-godkendt
Mål:
- Ydre diameter: 28 mm
- Længde: 105 mm
Vægt: 200 g
Oprindelsesland: Kina
HS-kode: 8501.31
SKU:AC-03-02-04-6152427938986
12 Måneder Garanti
Bestil i dag = Afsendt i dag
Afgiv din ordre inden kl. 16:00 CET, og vi sender den samme dag for hurtig og pålidelig levering.
Over 15.000 tilfredse kunder
Levering & Returneringer
Hvorfor købe fra os
Hvordan vi skiller os ud:
1. Vi er et 100% hollandsk firma med et lager i Holland.