Phoenix Contact QUINT4-PS/3AC/24DC/20 Power Supply
Stock: 1
Gear Icon Product description and type information
  • Phoenix Contact
  • QUINT4-PS/3AC/24DC/10
  • Power Supply
  • Order Nr.: 2904622
  • Input: 3 x 400V AC....500V AC
  • Output: 24V DC 20A
  • Primary-switched QUINT POWER power supply with free choice of output characteristic curve, SFB (selective fuse breaking) technology, and NFC interface, input: 3-phase, output: 24 V DC/20 A
SKU:CA-05-04-04-6152426214227
12 Months Warranty
Order Today = Shipped Today
Place your order before 16:00 CET and we’ll ship it the same day for fast and reliable delivery.
Over 15.000 Satisfied Customers
Delivery & Returns
2. Returns, email or call for your RMA number, without RMA number we can not provide a Refund.
Why buy from us
How we stand out:
1. We are a 100% Dutch company with a warehouse in The Netherlands.