Nvent EGL400UL230 Fan Heater
Nvent EGL400UL230 Fan Heater
Stock: 9
Couldn't load pickup availability
Product description and type information
- Nvent
- EGL400UL230
- Fan Heater
- 230V AC
- 400W
- 1800A
- Anodised aluminium profile
- IP20
- DIN rail mounted
SKU:CA-02-01-02
12 Months Warranty
12 Months Warranty
Order Today = Shipped Today
Order Today = Shipped Today
Place your order before 16:00 CET and we’ll ship it the same day for fast and reliable delivery.
Over 15.000 Satisfied Customers
Delivery & Returns
Delivery & Returns
2. Returns, email or call for your RMA number, without RMA number we can not provide a Refund.
Why buy from us
Why buy from us
How we stand out:
1. We are a 100% Dutch company with a warehouse in The Netherlands.