Parker Ermeto GE15LM71X Male Stud Connector
Stock: 5
Couldn't load pickup availability
Product description and type information
Brand: Parker Ermeto
Model / Part Number: GE15LM71X
Type/Series: Male Stud Connector
Connection 1: 12 mm Tube O.D., Male, 24° Cone
Connection 2: M18 x 1.5mm Thread, Male, Metric (ISO 9974)
Material: Stainless Steel 1.4571
Seal Material: Viton Eolastic softseal
Operating Pressure: 315 bar
Temperature Range: –60 °C to +400 °C
Packaging: 5/pack
SKU:01-AA-01-06-02-6152427451430
12 Months Warranty
12 Months Warranty
Order Today = Shipped Today
Order Today = Shipped Today
Place your order before 16:00 CET and we’ll ship it the same day for fast and reliable delivery.
Over 15.000 Satisfied Customers
Delivery & Returns
Delivery & Returns
2. Returns, email or call for your RMA number, without RMA number we can not provide a Refund.
Why buy from us
Why buy from us
How we stand out:
1. We are a 100% Dutch company with a warehouse in The Netherlands.