SICK 30 FGS FGSS450-21 FGSE450-21 450 MM
Stock: 1
Gear Icon Product description and type information
  • DISCONTINUED BY MANUFACTURER
  • Transmitter + Receiver
  • 24 VDC
  • 6 W
  • 15 MS RESPONSE TIME
  • HEIGHT OF GUARDED AREA: 450 MM
  • WIDTH OF GUARDED AREA:18 M
  • MINIMUM OBSTACLE SIZE: 30 MM
  • IP65
    SKU:DC-01-07-6152422679655
    12 Months Warranty
    Order Today = Shipped Today
    Place your order before 16:00 CET and we’ll ship it the same day for fast and reliable delivery.
    Over 15.000 Satisfied Customers
    Delivery & Returns
    2. Returns, email or call for your RMA number, without RMA number we can not provide a Refund.
    Why buy from us
    How we stand out:
    1. We are a 100% Dutch company with a warehouse in The Netherlands.