Contactori reversibil trifazat Phoenix Contact ELR W3-24DC/500AC-9
Stoc: 2
Gear Icon Product description and type information
- Marcă: Phoenix Contact
- Model: ELR W3-24DC/500AC-9
- Tip: Contactor reversibil trifazat / Releu cu stare solidă
- Număr piesă: 2297316
- Specificații tehnice:
- Funcție: Contactor solid-state reversibil trifazat pentru controlul motoarelor
- Tensiune de intrare: 24 V CC
- Curent de intrare: 8 mA
- Tensiune de ieșire: 3 × 48–550 V CA ~ trifazat
- Curent de ieșire: 9 A pe fază
- Putere de ieșire: 3 × 3 kW la 400 V CA
- Tip comutare: Comutare la trecerea prin zero
- Tip sarcină: Rezistivă/inductivă
- Capacitate suprasarcină: 16 A pentru 1 s
- Curent de scurgere: < 3 mA
- Cădere de tensiune în stare de conducție: ≤ 1.6 V pe fază
- Timp de pornire: ≤ 1 ms
- Timp de oprire: ≤ 1 ms
- Tensiune de izolație: 4 kV
- Tensiune de supratensiune: 6 kV
- Protecție: Protecție la supratensiune cu varistor (MOV) integrat
- Răcire: Convecție naturală
- Montare: Șină DIN (TS 35)
- Conexiune: Terminale cu șurub (0.2–2.5 mm²)
- Temperatură de operare: -25 °C până la +60 °C
- Temperatură de depozitare: -40 °C până la +85 °C
- Caracteristici suplimentare:
  - Comutare la zero tensiune reduce EMI
  - Indicatoare LED de stare
  - Design compact
  - Frecvență mare de comutare (până la 600 cicluri/oră)
  - Fără piese uzabile (solid-state)
- Certificări: CE, UL Listed (E172140), CSA, EAC
- Produs întrerupt
Dimensiuni: 130 x 100 x 130 mm
Greutate: 800 g
Țara de origine: Germania
Cod HS: 8536.49
SKU:CA-07-06-07-6152428586551
12 luni garanție
Comandă astăzi = Livrat astăzi
Peste 15.000 de clienți mulțumiți
Livrare și Retururi
De ce să cumperi de la noi
Cum ne diferențiem:
1. Suntem o companie 100% olandeză cu un depozit în Țările de Jos.