Kinco SMC130D-0150-30ABK-4DKR Servo Motor med planetväxel
Lager: 3
Kunde inte ladda upp tillgänglighet för hämtning
Product description and type information
Märke: Kinco
Modell: SMC130D-0150-30ABK-4DKR
Typ: AC Servo Motor med Planetary Gearbox
Artikelnummer: SMC130D-0150-30ABK-4DKR (Motor) / PLF120-L2-50-S2-P2 (Gearbox)
Tekniska specifikationer:
- Servo Motor Typ: AC servo motor, lågspänningsserie (48 V DC)
- Märk effekt: 1500 W
- Märk moment: 4,78 Nm
- Märkvarvtal: 3000 rpm
- Maximalt moment: 14,34 Nm
- Maximal hastighet: 4000 rpm
- Encoder Typ: 2500 PPR inkrementell Encoder
- Tröghetsmoment: 0,25 kg·cm²
- Spänning: 48 V DC
- Märkström: 37,4 A
- Isoleringsklass: F
- Skyddsklass: IP65
- Omgivningstemperaturområde: 0°C till 40°C
- Gearbox Typ: Planetary Gearbox
- Utväxling: 50:1
- Spel: P2 bågminuter
- Ingångshastighet (Gear): Upp till 3000 rpm
- Verkningsgrad: ≥ 90%
- Material: Aluminiumlegeringshus för gear
- Hållbroms: 24V DC/10Nm
- Ytterligare funktioner:
- Kompakt och lätt design för enkel integration
- Lågt coggingmoment för mjuk drift
- Bromsalternativ (30ABK indikerar bromsmotor)
- Hög överbelastningskapacitet (300% i 1 sekund)
- Modulär kompatibilitet för Kinco servo system
- Certifieringar: CE, RoHS-kompatibel
Mått:
- Motorflänsstorlek: 130 mm x 130 mm
- Motor/Gearbox längd: Cirka 470 mm
- Axel: Med nyckel (4DKR), diameter 24 mm
Vikt: 18 kg
Ursprungsland: Kina
HS-kod: 8501.52
SKU:01-CA-11-01-01-6152427972928
12 månaders garanti
12 månaders garanti
Beställ idag = Skickas idag
Beställ idag = Skickas idag
Lägg din beställning före 16:00 CET så skickar vi den samma dag för snabb och pålitlig leverans.
Över 15.000 nöjda kunder
Över 15.000 nöjda kunder
Leverans & Returer
Leverans & Returer
Varför köpa från oss
Varför köpa från oss
Hur vi utmärker oss:
1. Vi är ett 100% nederländskt företag med ett lager i Nederländerna.