Parker OSP-P Stånglös Pneumatisk Ställdon – Modell OSPP400000000350000000000
Lager: 6
Gear Icon Product description and type information
  • Produktöversikt:
  • Nyckelfunktioner:
  • Modell: OSPP400000000350000000000
  • Serie: OSP-P
  • Cylindertyp: Stånglös pneumatiskt cylinder
  • Kolvdiameter: 40 mm
  • Slaglängd: 350 mm
  • Max slaglängd: Upp till 6 000 mm (236,2 tum)
  • Cylinderfunktion: Dubbelverkande
  • Monteringstyp: Profilmontering
  • Portstorlek: G1/2
  • Arbetstryck: Upp till 8 bar (116 psi)
  • Arbetstemperatur: -10°C till +80°C (14°F till 176°F)
  • Material:
  • Kropp: Anodiserad aluminium
  • Ändlock: Aluminium
  • Tätningsband: Korrosionsbeständigt stål
  • Dämpningstyp: Pneumatisk eller stötdämpare
  • Positionsavkänning: Sensorspår på 3 sidor
  • Korrosionsbeständighet: Ja
  • Prestandaspecifikationer:
  • Utdragskraft: 47 till 3 010 N (vid 6 bar)
  • Indragskraft: 47 till 3 010 N (vid 6 bar)
  • Maxhastighet: Upp till 30 m/s
  • Livslängd: Upp till 8 000 km
SKU:01-BD-02-11-01-6152427267277
12 månaders garanti
Beställ idag = Skickas idag
Lägg din beställning före 16:00 CET så skickar vi den samma dag för snabb och pålitlig leverans.
Över 15.000 nöjda kunder
Leverans & Returer
Varför köpa från oss
Hur vi utmärker oss:
1. Vi är ett 100% nederländskt företag med ett lager i Nederländerna.