SDKELI LS0627BN M05 Laser Lidar
庫存:10
Gear Icon Product description and type information
SDKELI LS0627BN/M05 Laser Lidar Specifications:
  • Brand: SDKELI
  • Model: LS0627BN/M05 (also referred to as LS2-0627BN/M05)
  • Product Type: Laser Lidar (Obstacle Avoidance Type)
  • Technical Specifications:
    • Power Supply: DC 9 V to DC 30 V
    • Power Consumption: Typical 3 W
    • Power-On Time: Typical 6 s
    • Outputs:
      • OUTPUT1: Protection zone 1 enters OFF state when any obstacle is detected
      • OUTPUT2: Protection zone 2 enters OFF state when any obstacle is detected
      • Output Form: NPN (for BN models); supports PNP in BP variants
    • Laser Light Source: 905 nm wavelength, Class 1 laser product (safe for human eyes)
    • Scanning Angle: 270°
    • Angle Resolution: 0.5°
    • Scanning Speed: 25,000 measurements per second
    • Single Turn Scanning Time: 40 ms
    • Detection Range:
      • Maximum scan radius: 20 m
      • 6 m @ 70% reflectance (white object)
      • 2 m @ 10% reflectance (black object)
    • Accuracy: Maximum measurement error: ±4 cm @ 1sigma
    • Configurable Functions:
      • Protection zone configuration
      • Response time adjustable (40 ms/r)
      • Zone group switching: 4 groups of external input signals (Z1, Z2, Z3, Z4) for 16 zone groups
      • 4 working modes (default Mode 1)
      • Up to 16 groups of definable detection areas, customizable to any complex/irregular shape
    • Cable Length: ≤ 30 m
    • Ambient Light Immunity: 15,000 Lux
    • Vibration Resistance: Frequency 10 Hz ~ 55 Hz, amplitude 0.35 ± 0.05 mm, three axes, 20 times per axis
  • Physical Specifications:
    • Dimensions: 62 mm (width) × 64 mm (height) × 84.2 mm (depth)
    • Weight: 250 g
    • Protection Rating: IP65
    • Installation Options: Horizontal (SZ), Vertical (CZ), Scatter shield (FZ)
  • Country of Origin: China
  • HS Code: 9013.80.90
SKU:AB-02-04-01-6152427654619
12 個月保固
今天下單 = 今天出貨
請於中歐時間16:00前下單,我們將於當日發貨,確保快速且可靠的送達。
超過15,000名滿意的顧客
配送與退貨
為什麼選擇從我們這裡購買
我們的優勢:
1. 我們是一家100%荷蘭公司,倉庫位於荷蘭。