Kinco SMC130D-0150-30ABK-4DKR Servo Motor With Planetary Gear
庫存:3
無法載入取貨可用性
Product description and type information
Brand: Kinco
Model: SMC130D-0150-30ABK-4DKR
Type: AC Servo Motor with Planetary Gearbox
Part Number: SMC130D-0150-30ABK-4DKR (Motor) / PLF120-L2-50-S2-P2 (Gearbox)
Technical Specs:
- Servo Motor Type: AC servo motor, low-voltage series (48 V DC)
- Rated Power: 1500 W
- Rated Torque: 4.78 Nm
- Rated Speed: 3000 rpm
- Maximum Torque: 14.34 Nm
- Maximum Speed: 4000 rpm
- Encoder Type: 2500 PPR incremental encoder
- Moment of Inertia: 0.25 kg·cm²
- Voltage: 48 V DC
- Rated Current: 37.4 A
- Insulation Class: F
- Protection Rating: IP65
- Ambient Temperature Range: 0°C to 40°C
- Gearbox Type: Planetary gearbox
- Gear Ratio: 50:1
- Backlash: P2 arcmin
- Input Speed (Gear): Up to 3000 rpm
- Efficiency: ≥ 90%
- Material: Aluminum alloy housing for gear
- Holding brake: 24V DC/10Nm
- Additional Features:
- Compact and lightweight design for easy integration
- Low cogging torque for smooth operation
- Brake option (30ABK indicates brake motor)
- High overload capacity (300% for 1 second)
- Modular compatibility for Kinco servo systems
- Certifications: CE, RoHS compliant
Dimension:
- Motor Flange Size: 130 mm x 130 mm
- Motor/Gearbox Length: Approximately 470 mm
- Shaft: With key (4DKR), diameter 24 mm
Weight: 18 kg
Country of Origin: China
HS Code: 8501.52
SKU:01-CA-11-01-01-6152427972928
12 個月保固
12 個月保固
今天下單 = 今天出貨
今天下單 = 今天出貨
請於中歐時間16:00前下單,我們將於當日發貨,確保快速且可靠的送達。
超過15,000名滿意的顧客
配送與退貨
配送與退貨
為什麼選擇從我們這裡購買
我們的優勢:
1. 我們是一家100%荷蘭公司,倉庫位於荷蘭。