Schmersal AZM 161SK-12/12RK-024 Solenoid Interlock
庫存:2
無法載入取貨可用性
Product description and type information
Brand: Schmersal
Model: AZM 161SK-12/12RK-024
Type:Solenoid Interlock
Part Number: 101164207
Working Principle: Electromechanical, solenoid interlock, "power to unlock" variant
Housing Material: Glass-fibre reinforced, self‑extinguishing thermoplastic
Gross Weight: 450 g
Dimensions (L × W × H): 130 mm × 90 mm × 30 mm
Safety Contacts: 4 - Auxiliary Contacts: 2
Actuating Directions: 3 - Mechanical Life: ≥ 1,000,000 operations
Holding Force (Fzh): 2,000 N - Latching Force: 30 N
Positive Break Travel: 10 mm - Positive Break Force (min): 20 N
Cable Entry: 4× M16 × 1.5 - Termination: Screw terminals (0.25–1.5 mm²)
Protection: IP 67 - Ambient Temp: –30 °C to +60 °C
Rated Control Voltage: 24 VAC/DC - Power Consumption: 10 W - Thermal Test Current: 6 A
Rated Insulation Voltage: 250 VAC - Impulse Withstand Voltage: 4 kV
Standards & Approvals: EN ISO 13849‑1, EN ISO 14119, EN IEC 60947‑5‑1; IFA, cULus certified
SKU:CC-03-04-04-6152427515507
12 個月保固
12 個月保固
今天下單 = 今天出貨
今天下單 = 今天出貨
請於中歐時間16:00前下單,我們將於當日發貨,確保快速且可靠的送達。
超過15,000名滿意的顧客
配送與退貨
配送與退貨
為什麼選擇從我們這裡購買
我們的優勢:
1. 我們是一家100%荷蘭公司,倉庫位於荷蘭。